Blog firmy FluidControl
Zastosowanie zestawów hydroforowych VDH
Każdy budynek wymaga odpowiednich pomp, aby zapewnić ciągłość doprowadzanej wody. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wysokich budynków, w których ciśnienie wody musi być stale na tym samym poziomie. Najlepszym wyborem będzie z pewnością instalacja zestawów hydroforowych VDH, których budowa pozwala na różnego typu modyfikacje i dostosowanie ich do wymagań danego budynku.
Jak wybrać pompę głębinową?
Dostęp do własnej studni to źródło wielu korzyści. Woda z takiej studni pozwala na uniezależnienie się od wody użytkowej, za którą trzeba coraz więcej płacić, oraz od łaski bądź niełaski deszczu. Pozyskiwanie wody z głębokiej studni nie jest jednak proste. Właśnie dlatego montaż pompy głębinowej jest niesamowicie pomocnym rozwiązaniem. Jak wybrać najlepszą pompę? Na co warto zwrócić uwagę?
Na jakiej zasadzie działają przetworniki ciśnienia?
Układy zraszania, stacje uzdatniania wody, czy też instalacje p.poż. mają jedną cechę wspólną. Ich zasada działania opiera się na przetworniku ciśnienia. Jest on wbudowany zwykle w tzw. zestawie hydroforowym VDH, którego zadaniem jest utrzymywanie stałego ciśnienia w sieci, bez względu na rozbiór wody. Dziś jednak nie o zestawach hydroforowych będzie a o samych przetwornikach ciśnienia.
Pompy wielostopniowe. Charakterystyka
Pompa to urządzenie znane ludziom od wieków, którego zadaniem jest wytworzenie różnicy ciśnień między jej wlotem, a wylotem. Dzięki temu umożliwiają przepływ cieczy. Transport substancji jest możliwy, ponieważ pompa przekazuje jej siłę mechaniczną przez wirnik, tłok albo membranę. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów pomp, między innymi: pompy głębinowe, procesowe, odwodnieniowe, pompy ogólnego zastosowania oraz pompy wielostopniowe. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej tym ostatnim urządzeniom, przedstawimy sposób ich działania oraz ich najczęstsze zastosowania.
Układy sterowania pompami
Pompy to zasadniczy składnik każdej instalacji grzewczej, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wyróżnia się różne rodzaje sterowania pompami. W przypadku nowoczesnych pomp istotne znaczenie ma oszczędność energii, dlatego inwestuje się w odpowiednie elektroniczne sterowanie. Co warto wiedzieć na temat układów sterowania pompami, które stosowane są w instalacji grzewczej?
Zestawy pompowe. Co wchodzi w ich skład?
Zestawy pompowe to specjalistyczne urządzenia, które łączą kilka elementów instalacji dotychczas montowanych oddzielnie. Dobierane są przez specjalistów w celu zaproponowania klientom unowocześnionych możliwości. Poza samym działanie, szczególne zalety korzystania z gotowych zestawów pompowych widoczne są w szybkości montażu i sprawności działania gotowej instalacji.
Pompy stosowane w górnictwie
W górnictwie tłoczenia wymagają różne substancje, takie jak np. osady mineralne, ścieki, zawiesiny kaolinowe, zagęszczone osady, a nawet materiały wybuchowe. Dobre pompy muszą sprostać wymogom każdej substancji, a bezpieczeństwo pracowników jest uzależnione właśnie od sprawności i jakości używanego sprzętu. Czym zatem charakteryzują się pompy stosowane w górnictwie?
Najczęstsze usterki pomp ściekowych
Ciężko jest pogrupować główne przyczyny usterek pomp ściekowych. To dlatego, że pompy różnią się od siebie – mają różną budowę, zasadę działania i miejsca zastosowania. W związku z tym mogą one być też narażone na zupełnie różne awarie. Dlatego poniżej omówimy usterki, które przydarzają się danym typom pomp.